Dohoda

11. června 2011 v 15:40 |  Hra
Existují různé dohody, které je možno uzavřít s ostatními hráči. Na mapě ostrova označte město vybraného hráče a klikněte na diplomacii. Při tvorbě zprávy můžete určit o jakou dohodu stojíte.

Dohoda o kulturním zboží

Před uzavřením dohody o kulturním zboží je třeba dokončit výzkum Kulturní výměny (Věda) a je třeba mít postaveno alespoň jedno Muzeum. Od té chvíle je možno uzavírat tuto smlouvu s jinými hráči, taktéž vlastnícími muzeum. Za každou dohodu dostanete jeden exponát, který můžete vystavit v muzeu. Každý exponát zvyšuje úroveň spokojenosti obyvatel ve vašem městě.
Tip: Je možné uzavřít pouze tolik dohod o kulturním zboží, kolik máte úrovní muzea. Muzea v různých koloniích se přitom sčítají. Mimoto můžete mít v jednom muzeu mít jen tolik exponátů, kolik má muzeum úrovní výstavby.

Obchodní dohoda

Taková dohoda je možná až po vyzkoumání Trh (Mořeplavectví) a můžete ji nabídnout jen hráčům, kteří mají tento výzkum také dokončený. Obchodní dohoda poskytuje na vašich tržištích oběma stranám předkupní právo. To znamená, že jakmile na tržišti přijmete nabídku vašeho obchodního partnera, tak je pro vás zboží zarezervované a žádný jiný hráč vám to už nemůže vyfouknout před nosem.
Tip: Obchodní dohoda stojí obě strany 2 diplomatických bodů.

Oprávnění umístit vojsko

Jakmile máte dokončený výzkum Diplomacie (Mořeplavectví), můžete požádat ostatní hráče o Oprávnění umístit vojsko. Jakmile takováto smlouva existuje, můžete toto město využívat jako základnu pro další vojenské operace. U jednotek umístěných do tohoto města platíte stále dvojnásobný udržovací poplatek.
Tip: Získání Oprávnění umístit vojsko stojí 11 diplomatických bodů. Hostitele to stojí 2 body.
Tip: Oprávnění umístit vojsko je poskytnuté pro určité město. Pro použití dalších měst stejného hráče jako základny je třeba požádat o další Oprávnění umístit vojsko.
Tip: Hostitel nemusí mít dokončený výzkum "Diplomacie".

Oprávnění umístit vojsko pro aliance

Jako Diplomat můžete, jakmile máte dokončený výzkum Diplomacie (Mořeplavectví), požádat o Oprávnění umístit vojsko do města jiného hráče. Jakmile takováto smlouva existuje, můžou všichni členové vaší aliance toto město využívat jako základnu pro další vojenské operace. Každého hráče samozřejmě bude umístění jednotek do tohoto města stát stále dvojnásobný udržovací poplatek.
Tip: Oprávnění umístit vojsko stojí alianci 12 diplomatických bodů. Hostitele to stojí 4 body.
Tip: Vůdce aliance musí do aliance vkládat svoje diplomatické body.
Tip: Hostitel nemusí mít dokončený výzkum "Diplomacie".

Mírová smlouva

Pokud máte v aliance zvoleného diplomata, může s ostatními diplomaty uzavřít mírové smlouvy. Pokud i přes mírovou smlouvu dojde k útoku, tak přijde oběma diplomatům zpráva.
Tip: Pokud zaútočíte na jiného hráče, s kterým má Aliance mírovou smlouvu, obdržíte varování.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama