Třídy jednotek

11. června 2011 v 15:30 |  Hra

Válčení - Třídy jednotek

V Ikariamu jsou bojové jednotky rozděleny do několika tříd. Tyto třídy popisují funkci jednotek na bitevním poli.
 • Těžká pěchota

  Formace těžké pěchoty je základní páteří každé armády. V boji na blízko útočí na nepřátelské jednotky tváří tvář a zároveň chrání střelecké a dělostřelecké jednotky za svými zády.
 • Lehká pěchota

  Lehká pěchota se skládá z bojovníku pro boj zblízka, jejichž brnění jim dovoluje mobilní přesuny. Podporují v bitvě křídla, ale mohou také pomoci těžké pěchotě v hlavní bitevní linii.
 • Střelecký bojovník

  Střelečtí bojovníci se shromaždují za hlavní bitevní linií. Podporují pěchotu z bezpečné vzdálenosti a snižují počet nepřátel, kteří jsou stále na cestě.
 • Dělostřelectvo

  Dělostřelecké jednotky se primárně zaměřují na městské hradby. Když jsou hradby kompletně zničeny, tak se zaměří na nepřátelské bojovníky pro boj zblízka, kterým způsobí obrovské škody.
 • Bombardér

  Práce bombardérů je kompletně zlikvidovat nepřátelské dělostřelectvo co nejrychleji. Až dělostřelectvo zneškodní, zaměří se na střeleckou bitevní linii. Poté se zaměří na linii pro boj zblízka a ve finále na křídla.
 • Vzdušná obrana

  Jednotky vzdušné obrany mají schopnost odchytit bombardéry ještě dříve, než se stihnou zaměřit na své cíle. Tímto způsobem se dá zabránit těžkému bombardování našich jednotek. Když již není žádný bombardér na obzoru, pustí se do nepřátelské vzdušné obrany. Na jiné cíle neútočí.
 • Podpůrné jednotky

  Podpora se skládá z několika jednotek, které se přímo nezúčastňují boje, ale podporují armádu několika různými způsoby. Podpora pomáhá jednotkám v závislosti na jejich druhu - podrobnosti maji napsané v popisu jednotky.
 • Zeď

  Při bránění města drží hlavní bitevní linii právě tyto zdi. Síla zdí a zbraňového systému stejně jako odolnost zdí záleží na velikosti úrovně (viz. budova městská zeď). V mnoha případech může být zeď prolomena pouze dělostřelectvem. Dokud část zdí stále stojí, není možné útočit z křídla.
  Jakmile útočník zníčí kus stěny (poruší zeď), tak se obranné jednotky přesunou do místa prolomení. Bude-li zeď celá zničena, jednotky na křídlech budou opět dostupné. Zeď se opraví až na konci bitvy.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama