Umění války

11. června 2011 v 15:23 |  Hra

Umění války

V Ikariamu se rozlišují bitvy na dva typy: jeden je na moři, kde mezi sebou bojují válečné lodě a druhý typ je pozemní bitva, kde bojují vojáci a vojenská technika.

Boží ochrana

Noví hráči, kteří jsou ve světě Ikariamu poprvé nemohou být nikým napadeni. Tyto nové hráče poznáte díky bílé holubici, kterou najdete vedle názvu města.
Tato ochrana končí když:
  • Městská radnice dovrší 5. úrovně (7. úrovně s aktivovaným Ikariam PLUS).
  • Hráč zaútočí na někoho jiného.
  • Hráč založí svou první kolonii (po příjezdu lodí).
  • Hráč se stane neaktivním.

Scénáře

K bitvě může dojít jednou ze dvou možností: buďto útok vedený po ostrově (město ležící na stejném ostrově) a nebo přes moře (město ležící na jiném ostrově).
Útok vedený po ostrově má za následek vždy pozemní bitvu, za předpokladu, že obránce má ve městě umístěné vojsko a/nebo vojenskou techniku.
Pokud je útok veden přes moře, musíte si být jisti, že nepřítel v cílovém městě nedisponuje žádnou válečnou lodí. Pokud je tam mít bude, tak mohou být vaše obchodní lodě odchyceny nepřátelskými vojáky a v nejhorším případě mohou být i potopeny.
Jakmile vaše cílové město přestane být pod nováčkovskou ochranou, vaše vojsko může jít a zaútočit.

Po označení nepřátelského města v ostrovním přehledu se zobrazí následující útočné možnosti:

  • Drancování: jakmile jsou obranné jednotky poraženy, všechny suroviny které nejsou pod ochranou jsou drancovatelné (viz. budova sklad). Každá obchodní loď může nakládat 15 surovin za minutu. Až budou obchodní lodě plné, nebo již nebudou žádné další suroviny k vydrancování, tak se lodě otočí a vrátí se domů.
  • Blokáda přístavu: bitevní lodě obsadí přístav a brání obchodním lodím vstup a výstup do přístavu.
  • Okupace města (vyžaduje výzkum guvernér v armádní sekci): Můžete použít okupované město jako základnu pro vaše vojsko.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama