Ztráty & Poškození

11. června 2011 v 15:32 |  Hra
Každá jednotka zúčastňující se bitvy má `zdraví`, které se počítá v bodech. Když jednotka dostane zásah, sníží se jí zdraví. Když jednotce klesne zdraví na nulu, bude zničena. Jednotky mají brnění, které je chrání.
Brnění se odečítá od poškození. Tím je myšleno, že když má jednotka brnění 3 a obdrží v bitvě zásah o velikosti 5, tak ve skutečnosti jednotka ztratí pouze 5-3=2 zdravotních bodů.

Rozptýlení

Všechny jednotky z formace útočí ve stejnou dobu. Velikost jejich poškození je závislá na přesnosti jejich zbraní. Čím nepřesnější je zásah, tím větší je šance poranit více cílů. Naopak přesnější zbraně způsobují nepříteli mnohem větší ztráty.

Léčení

Když jsou jednotky poraněné (nejsou zničeny) a mají stále nějaké zdraví, tak jednotky se schopností léčení mohou na konci kola obnovit jejich ztracené body zdraví. To jsou obvykle jednotky podpory.

Průlom

Hlavní bojová linie a křídla byla prolomena nepřátelskými liniemi. To se stane, když je cílová formace kompletně zničená a útočící formace ještě obsahuje nějaké jednotky, které se ještě útoku nezúčastnily. Může se stát, že mohlo být prolomeno více formací.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama